Organization Calendar (Bruce Peninsula Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 21, 2018-Feb 10, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27
Pee Wee Rep - 1st Round OMHA Playoffs
Atom Rep - 1ss Round OMHA Playoffs
NCB Tournament (1/19/18-1/21/18)
Atom Local
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Pee Wee Rep
3:00 PM-4:30 PM
Practice
Novice Rep
4:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
Atom Rep
7:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
Shallow Lake & Distr [O-AT-DD-PA4]
Bantam Local
8:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
Tyke Junior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Tyke Senior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Pee Wee Rep
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Local
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Pee Wee Local
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Atom Local
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Tyke Junior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Tyke Senior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Local
7:00 PM
vs. AEMHA Ice Dogs 2 White
Bantam Local
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Midget Local
8:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
Atom Rep
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Pee Wee Local
12:00 PM
vs. Hanover Falcons 1
Novice Local
12:30 PM
@ Saugeen Shores Storm 2
Southampton [LLN-NB-23]
Atom Rep
1:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
Shallow Lake & Distr [O-AT-DD-PA6]
Atom Local
1:45 PM
@ Owen Sound Jr. Attack 1 Gold
JMRRC (1 - West) [LLA-N-37]
Novice Rep
4:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
Midget Local
6:15 PM
@ Walkerton Capitals 1
Walkerton [LLM-N-098]
Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01Feb 02Feb 03
Atom Rep - 1ss Round OMHA Playoffs
Pee Wee Rep - WOAA Neilson Divison Playoffs
Pee Wee Local
12:00 PM
@ AEMHA Ice Dogs
Tara CC [LLP-N-130]
Atom Local
12:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 2
Midget Local
2:00 PM-3:30 PM
Practice
Pee Wee Rep
3:00 PM
vs. Wingham Ironmen AE
Bantam Local
5:30 PM
@ Saugeen Shores Storm
Bantam Local
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Tyke Senior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Tyke Junior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Pee Wee Rep
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Local
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Pee Wee Local
7:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Atom Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Local
7:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 1 White
Midget Local
8:45 PM
@ Walkerton Capitals 2
Walkerton [LLM-N-069]
Tyke Senior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Tyke Junior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM
vs. Hanover Falcons
Atom Local
11:00 AM
vs. AEMHA Ice Dogs 2 White
Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08Feb 09Feb 10
Pee Wee Rep - WOAA Neilson Divison Playoffs
Atom Rep
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Pee Wee Rep
3:30 PM-5:00 PM
Practice
Bantam Local
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Atom Local
5:00 PM
@ Shallow Lake Lakers 1
Midget Local
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Tyke Senior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Tyke Junior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Local
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Pee Wee Local
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Novice Local
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Pee Wee Rep
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Local
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Tyke Senior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Tyke Junior
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Local
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Pee Wee Rep
11:30 AM
@ Wingham Ironmen AE
Wingham [W-P-NRR18]
Pee Wee Local
2:30 PM-4:00 PM
Practice
Novice Local
4:00 PM-5:00 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from northbrucehockey.com on Monday, January 22, 2018 at 11:07 AM